Administration | SCTEVT

ଶିକ୍ଷକ/ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବିକାଶ

ବର୍ତ୍ତମାନର କ୍ଷିପ୍ର ଶିଳ୍ପିକରଣ ଓ ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ ବୈଷୟିକ ତ….ନ୍ତ୍ରର ଭୁମିକା ବହୁ ।

ବର୍ତ୍ତମାନର କ୍ଷିପ୍ର ଶିଳ୍ପିକରଣ ଓ ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ ବୈଷୟିକ ତନ୍ତ୍ରର ଭୁମିକା ବହୁ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଡିପ୍ଲୋମା ଓ ଆଇ.ଟି.ଆଇ. ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ମାନଙ୍କର ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରିଷଦ ଏହା ଏକ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ଉଦ୍ୟମ। ରାଜ୍ୟ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରିଷଦ ଯୋଗ୍ୟ ଓ ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ମାନଙ୍କରେ ବିଷୟ ଶିକ୍ଷକର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ରାଜ୍ୟ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରିଷଦ ର ବିଦ୍ୟାଳୟାଭିମୁଖୀ ପାଠ୍ୟଖସଡ଼ା ଓ ପଦ୍ଧତି ଗୁଡ଼ିକ ଅତୁଳନୀୟ।

ଉତ୍ସାହୀ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ରାଜ୍ୟ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ଓ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପରିଷଦ ର ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ପାଠାଗାର ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଠାଗାରରେ ବ୍ୟୟ କରି ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନେ ଆଧୁନିକ ପ୍ରଯୁକ୍ତି ସହ ନିଜକୁ ଅବଗତ କରାଇ ପାରିବେ।

ଏଠାରେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନଙ୍କୁ ଜ୍ଞାନର ବ୍ୟାବହାରିକତା ସହ ଅବଗତ କରିବା ପାଇଁ ସୁସଜ୍ଜିତ କର୍ମଶାଳା ଓ ପ୍ରୟୋଗଶାଳା ରହିଛି। ମୁଲ୍ୟବାନ ସମୟ ପ୍ରୟୋଗଶାଳାରେ ବ୍ୟୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା କ୍ରମାଗତ ବୃଦ୍ଧିପାଏ।ଏଠାରେ ସେମାନେ ଲାଭ କରିଥିବା ବ୍ୟାବହାରିକ ଜ୍ଞାନ ସେମାନଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଯେ କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ସହିତ ରାଜ୍ୟର ବୈଷୟିକ ଲୋକବଳ ବୃଦ୍ଧିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।